İletişim
İmplant Tedavisi Ankara - 2021 İmplant Fiyatları Ankara - İmplant Diş Fiyatı - Dentin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi - Ankara İmplant Fiyatı

Ankara İmplant Tedavisi hizmetleri veren Dent-in Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, implant ve estetik diş hekimliği başta olmak üzere tüm branşlarda tedaviler uygulamaktayız. Hasta memnuniyetini bilimin ışığı altında modern tekniklerle sağlamayı hedefleyen kliniğimizin sıcak ortamında sizleri de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Bu sayfamız sizlere Ankara implant 2024 fiyatları ile bilgilendirme sağlarken, implant nedir, implant nasıl yapılır , implant tedavisi ne kadar önemlidir gibi çokça aklınıza takılan konularda aydınlatma sağlayacaktır. Aşağıdaki hızlı iletişim formunu doldurarak daha detaylı bilgi alabilir veya yazının devamını okuyabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Dental İmplant Nedir ?

Dental implant diş tedavisi, diş eksikliği tedavisinde bütün dünyada uzun yıllardır uygulanmakta olan, kanıta dayalı bir tedavi yöntemidir. Total diş eksikliklerinde hastanın, sabit veya hareketli bile olsa daha konforlu, bir protez kullanmasını sağlamak için dental implantlar uygulanır.

Parsiyel (kısmi) diş eksikliklerinde ise dişsiz bölgeye komşu dişlerin kesilmesini önlemek ve dişlerin bütünlüğünü korumak için yine dental implantlar uygulanır. Kemiğin genişliği veya yüksekliğinin yetersiz olduğu çoğu durumda çeşitli kemik ekleme (grafting) işlemleri ile implant uygulamaları başarıyla yapılabilmektedir. Kemik ekleme (grafting) işlemlerinin uygulandığı durumlarda, yapılan işlemin türüne göre implantın iyileşmesi için ek bir süre daha beklemek gerekir.

İşlemler sırasında, anestezi sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. İşlemler ile ilgili ayrıntılı bilgiler, işlem öncesi ve işlem sırasında hekimlerimiz tarafından size verilecektir. Dental implantların başarısı birçok faktöre bağlı olmakla birlikte, dental implantların ömrü, hastanın düzenli kontrollere gelmesi ve ağız bakımını doğru bir şekilde yapması ile doğru orantılıdır. Yine hastanın sistemik durumu ve sigara kullanımı gibi alışkanlıkları da ağızdaki implantların sağlığını etkilemektedir.

Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen vida şeklinde titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. İhtiyaca göre üzerine kron veya köprü yapılabilir veya hareketli bir protez (total veya parsiyel)tutuculuğu artırmak için destek taşıyıcı olarak kullanılabilir. İmplantlar ve implant üzerine takılan parçalar ya Diş Hekimi tarafından veya Cerrah ya da Periodontolog gibi bir Alanında Uzman tarafından da yerleştirilebilir.

Diş eksikliği yaşayan hastaların Dental İmplant tedavileri 60 lı yılların ortalarından bu yana başarılı bir şekilde yapılıyor. Bu gün kırk yıldan fazla süredir, kendilerine uygulanmış implantları kullanan pek çok hasta bulunmaktadır. Diş implantları çok hızlı bir gelişim göstermiş ve günümüzde vazgeçilmez bir tedavi seçeneği olmuştur.

Ankara İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Ankara implant tedavisi cerrahileri lokal anestezi ile yapılmaktadır. Lokal anestezi yapıldıktan sonra, yeterli süre beklenip, uyuşukluğun sağlandığından emin olunur ve tedaviye başlanır. Medikal ayrıntıya çok girmeden anlatmak gerekirse, hastanın diş eti kaldırılır ve kemiği implanta uygun olarak hazırlanır. Hazırlanan bu yuvaya da dental implant yerleştirilir. Kemiğin kalınlığı veya yüksekliğinin yetersiz olduğu durumlarda, uygun olan kemik ekleme (grafting) prosedürü seçilerek kemik miktarı artırılır.

Kemik kaybının şiddetine ve lokasyonuna bağlı olarak, kemik ekleme (grafting) prosedürleri uygun olduğu durumlarda implantın yerleştirileceği seansta yapılırken, daha şiddetli kemik kaybı olan vakalarda önce kemik ekleme (grafting) işlemleri yapılıp yeni kemik oluşumu beklendikten sonra implant cerrahisi yapılır. Dental implant cerrahisi yapıldıktan sonra, implant yüzeyinin kemikle birleşmesi için yaklaşık 2 – 3 aylık iyileşme periyodunu beklemek gerekir.

İyileşme periyodundan sonra, diş eti şekillendirmesi yapmak ve implant üstüne yapılacak protezi daha doğal göstermek için, implantların üzerine iyileşme başlıkları (gingiva former) takılır. İyileşme başlıkları ile diş etleri yeteri kadar şekillendirildikten sonra ölçü alınarak, implant üstü protezlerin yapımına başlanır.

İmplant Avantajları Nelerdir ?

Diğer dental çözümler yerine implantları tercih etmenin 6 önemli nedeni vardır;

  1. İmplantlar doğal dişleriniz kadar sağlam , estetik ve fonksiyoneldir. Kullanırken doğal dişleriniz gibi hissedersiniz.
  2. Diş kaybı olan bölgede zamanla görülen kemik kaybı implant tedavisi ile korunur.
  3. Köprü yapımı için yandaki dişlerin kesilmesine gerek yoktur. Tamamen dişleri koruyan bir yöntemdir.
  4. Çok Fazla ya da tamamen diş eksikliğinde hareketli protez kullanmanıza gerek yoktur. Size sabit bir protez kullanma imkanı sağlar.
  5. Tamamen Konforlu bir dental çözümdür. Dental implant sonucunda kişilerin yaşam kalitesi çok üstlere çıkmaktadır. Özellikle takıp çıkarmalı protez kullanan bireylerin implant tedavilerinden sonra hayatları daha konforlu olduğu kesindir.
  6. Ağızda kalan dişerin ömrünü uzatır. Zamanla kaybedilen dişer sonucunda, kalan dişler daha fazla çiğneme kuvvetlerine maruz kalır ve bu kuvvetler dişlerin daha çabuk kaybedilmesine neden olur. İmplantla deteklenen çenelerde bu sorun yaşanmaz.

Dental İmplantın Riskleri varmıdır?

 Kurallara uygun yapılan implantların hiçbir riski yoktur. İmplant uygulamarında yapılan hataların ileride düzeltilme şansı çok azdır ya da yoktur. Bu nedenle dental implant yaptırmaya karar veren hastaların mutlaka iyi bir Diş Hekimi ve başarısını ispatlamış Markaları tercih etmesi gerekmektedir.

Diş İmplantı Yaptıranlar

İmplant yaptıran hastaların, dental implant tedavisi, tedavi öncesi ve sonra dikkat edilmesi gerekenler ile implant üstü protezlerin bakımı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmalıdır. Her kişinin ağız ve çene yapısı kendi özgü olduğundan dolayı, tedavi planlamaları ile ilgili net bilgi vermek doğru olmamakla birlikte, tedavi öncesi hekimlerin implant uygulayacağı hastalarla ilgili sorgulaması gereken konular vardır.

Bunlardan en önemlisi hastaların sistemik durumudur. Hastaların önceden geçirmiş olduğu sistemik hastalık (kanser, kalp krizi vs.), mevcut olan sistemik hastalıkları (diyabet – şeker hastalığı vs.) veya çeşitli tedavi (kemoterapi, radyoterapi, çeşitli ameliyatlar vs.) ve ilaçlar (bifosfonatlar vs.) ayrıntılı bir şekilde öğrenilmelidir. Bifosfonatlar gibi kemik metabolizmasına etki eden ilaçların kullanıldığı bazı durumlarda implant yapımı uygun olmayabilir.

Ayrıca, kemoterapi, radyoterapi gibi bazı tedavileri görmüş hastaların implant tedavisi de onkologlarından da görüş alınarak belli bir süre ertelenmelidir. Diyabet (şeker hastalığı) ile ilgili temkinli yaklaşmak gerekmekle birlikte, diyabeti kontrol altında olan bireylerde implant yapımında bir sorun bulunmadığı yapılan çalışmalarda öne sürülmüştür. Bunlara ek olarak, hastaların sigara ve tütün kullanımı, diş fırçalama gibi alışkanlıkları da hastaların implant uygulamaları öncesi değerlendirilmesi gereken konulardandır.

İmplant Tedavisi Sonrası

İmplant cerrahisi sonrası, her cerrahi işlemden sonra olduğu gibi, dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunların başında, doktorunun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmak gelir. Dental implant uygulamaları, kemik ile ilgili cerrahiler olduğu için, genellikle hastalara antibiyotik kullanımı önerilir.

Cerrahi alanın enfekte olmaması için düzenli antibiyotik kullanımı önemlidir. Buna ek olarak, cerrahi bölgenin temiz tutulması da enfeksiyon oluşumuna karşı önemlidir. Cerrahi alanın temizlenmesi için hastalara ağız gargaraları ve spreyler önerilebilir. Cerrahinin yapıldığı gün hastalara, tükürmemeleri söylenir. Cerrahi yapıldığı gün tükürmek, sıcak yiyecek veya içecek tüketmek ve pipetle sıvı tüketmek kanamaya dolayısıyla da cerrahi bölgenin daha geç iyileşmesine sebep olur.

Cerrahi yapıldığı gün tükürmek uygun olmadığından, hastaların ilk gün diş fırçalamaması tavsiye edilir. Ancak, ikinci günden itibaren cerrahi bölgeleri zedelemeyecek şekilde hastaların diş fırçalaması mutlaka önerilir. Kanama dışında, yapılan cerrahinin büyüklüğüne ve süresiyle doğru orantılı olarak, hastaların yüzünde şişlik ve morarmalar oluşabilir. Şişlik ve morarma ihtimalini azaltmak için, doktorunuzun önerisi doğrultusunda, anti-enflamatuvar ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Ek olarak, soğuk kompres (buz uygulaması) cerrahi yapıldığı gün aralıklı olarak uygulanmalıdır. Dikişler alınana kadar, cerrahi bölge temiz tutulmalı ama zedelenmemelidir. Ayrıca hastaların, yanak veya dudağı çekerek cerrahi alana bakmaya çalışırken, dikişlerinin kopmasına sebep olabileceği unutulmamalıdır.

İmplant YaptıranlarınŞikayetleri

İmplant tedavisi ile ilgili implant şikayetleri, genellikle implant çevresindeki diş etinde kanama, ağrı, şişlik, abse veya implant çevresinden iltihap (pü) akışıdır. Bu tip şikayetler genellikle implant çevresinde kemik kaybı ile karakterize peri-implantitis hastalığı ile ilişkilidir. Bu kötü tablonun oluşumunda birçok sebep yer alabilir.

Fazla sigara kullanımı ve ağız hijyenini yeterince sağlayamama peri-implantitis için önemli etkenlerdendir. Buna ek olarak, peri-implantitisin şiddeti arttıkça implant çevresindeki kemik kaybı artarak devam eder ve en sonunda implant sallanmaya başlayabilir. Peri-implantitis oluşmasını önlemek için en önemli aşama implantın planlama aşamasıdır. Aşırı sigara tüketip, ağız hijyenine dikkat etmeyen hastalarda, hastaların sonraki dönemlerde yaşayacağı sıkıntılar göz önüne alınarak, implant yapılmaması düşünülmelidir.

Her şeye rağmen peri-implantitis geliştiği durumlarda, erkenden tespit edilip tedavi edilmesi çok önemlidir. Peri-implantitisin erken dönem teşhisi ile tedavisi mümkündür. Bazı durumlarda sadece implant çevresindeki iltihaplı dokunun kürete edilmesi de peri-implantitis tedavisi için yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda ise implant çevresine kemik ekleme (grafting) uygulamaları yapmak veya çok şiddetli kemik kaybı olan durumlarda implantın çıkarılması gerekebilir.

Ankara İmplant Tedavisi Merkezleri

İmplantlar eksik dişlerin tedavisinde kullanılan yapay köklerdir. İmplantların esas yapım materyali titanyum ve zirkonyumdur. %90 oranında titanyum kullanılmaktadır. Vücutla barışık bir materyaldir. İmplantın başarı oranı %98 dir. Bu sağlık açısından oldukça yüksek bir orandır.

İmplantı tek diş ve çoklu diş eksikliklerinde kullanılır. Özellikle tek diş eksikliğinde, komşu dişlerin kesimi yerine yapılacak olan tek bir implantla eksikliğin giderilmesi sağlanmaktadır.

İmplantların ömürleri net bir süre verilmemekle beraber yapılan 10 yıllık çalışmalarda başarı oranı çok yüksektir. O yüzden sabit ve hareketli protezlere göre ömürleri çok daha uzundur. İmplantın yapımından sonra bakımı ve periyodik kontrollerin yapılması çok önemlidir. Düzenli kontrollere gelen ve ağız bakımını düzenli yapan hastalar implantlarını çok uzun süre başarılı olarak kullanabilirler.

Ankara Implant Fiyatları 2024

Ankara implant fiyatları 2024 , çok fazla değişkene bağlı olarak, çok geniş bir aralıkta yer almaktadır. Dental implantın markası, üretildiği ülke gibi birçok faktörün fiyata etkisi olmaktadır. Hastaların çoğu implantı basit titanyum vidalar olarak görerek, fiyat farkının anlamsız olduğunu düşünebilmektedir. Bu düşünce yanlıştır.

İmplantlar titanyum alaşımlarından oluşmaktadır ve alaşım içerikleri ile titanyumların sertlik dereceleri dental implantın dayanıklılığını ve biyouyumluluğunu belirleyen faktörlerdir. Ek olarak, implantın yüzey kaplama alaşımları da dental implantların kemik ile birleşme (osseointegrasyon) yüzdeleri açısından büyük önem teşkil etmektedir. Yüksek kalitedeki titanyum alaşım içeriği ile yüzey kaplamaları implantların başarılarını artıran faktörlerdir.

Bunların yanında, kaliteli implant ara parça kullanımı ve orijinal protetik ara parçaların kullanımı tedavi kalitesiyle birlikte implant maliyetlerini artıran etkenlerdendir. Materyal maliyetlerinin yanında, implant tedavisi yapan hekimin mesleki tecrübesi ve uzmanlığı da fiyatı belirleyen faktörlerdendir.

Uzman hekimlerin ve pratisyen diş hekimlerinin implant cerrahi ücretleri farklılık göstermektedir. Bütün bu bilgiler doğrultusunda, implant tedavileri ile ilgili hastayı muayene etmeden fiyat vermek mümkün değildir.

2024 Türk Diş Hekimleri Birliği İmplant Diş Fiyatları

Tedavi AdıKDV Hariç Fiyat 2024%8 KDV Dahil Fiyat 2024
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
İmplant Rehberi (Yarım Çene) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
İmplant Rehberi (Tam Çene) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Kapişon İzalesi – İmplant Üstü Açılması Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Reimplantasyon Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
İmplant Çıkartılması Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Peri-İmplantitis (Cerrahi) (Biomaterial ve Membran Ücreti Hariç) (Tek İmp.) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Peri-İmplantitis (Cerrahi Olmayan) (Tek İmp.) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Sert doku greftleme ( Greft ücreti hariç ) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Sinüs Lifting (Biomateryal Ücreti Hariç) Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz


Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Nedir ?

Total diş eksikliklerinde hastanın, sabit veya hareketli bile olsa daha konforlu, bir protez kullanmasını sağlamak için dental implantlar uygulanır.

Ankara İmplant Fiyatları 2024 Fiyatları Hangi Aralıklardadır ?

Ankara implant fiyatları hastanın güncel durumu nedeniyle yapılacak tedaviler farklılık göstereceğinden tedavi öncesi muayene ile belirlenir.

İmplant Nasıl Yapılır ?

İmplant cerrahileri lokal anestezi ile yapılmaktadır. Lokal anestezi yapıldıktan sonra, yeterli süre beklenip, uyuşukluğun sağlandığından emin olunur ve tedaviye başlanır.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google
Spotify
Consent to display content from - Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from - Sound
sağlık turizmi ankara hollywood smile fiyat